مقالات

لکه های ایجاد شده در تشک را چگونه میتوان پاک کرد؟

تشک لایف

مصرف کننده گرامی قبل از مصرف تشک خریداری شده حتما از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر تشک لایف ، روکش ها و محافظ های تشک را تهیه کنید تا دچار مشکلات زیر در تشکتان نشوید.

(این محافظ ها تمام نخ و ضد آب هستند و از دولایه تشکیل شده1- لایه رویی تمام نخ که باعث جلوگیری از عرق کردن میشود2-لایه درونی از جنس لاتکس که از نفوذ آب و هر لکه ای به سطح تشک شما جلوگیری می نماید و همچنین  به راحتی قابل شستشو میباشند) محافظ تشک ضد آب و نخی تشک لایف / خرید

شما می توانید برای رفع هر یک از اشکالات زیر،خودتان دست به کار شوید و با راحل های مطرح شده،مشکل به وجود آماده را بر طرف کنید.

توجه : تشک را خشکشویی نکنید

در عملیات خشکشویی از موادی استفاده میشود که الیاف بکار رفته در هر تشکی را از بین میبرد.

لکه های کثیف و چرک

در صورتی که روی تشک شما لکه هایی ایجاد شده باشد از محلول رقیق آب سرد و صابون استفاده کنید.توجه کنید که نباید تشک در هنگام تمیز کردن با این محلول کاملا خیس شود.

لکه خون

مقداری آب اکسیژنه را روی لکه خون اسپری کنید و در حالی که هنوز در حال جوشیدن و کف کردن است،آن را با پارچه خشک،تمیز و سفیدی که قدرت جذب زیاد دارد پاک کنید.این عمل ممکن است که همه لکه خون را برطرف نکند،ولی مقدار آن را به طور چشمگیری کاهش میدهد.

لکه های ناشی از نوشیدنی های رنگی

ابتدا مقداری پاک کننده اسیدی ضعیف مانند سرکه روی لکه اسپری کنید و با پارچه خشک و تمیزی که قابلیت جذب بالایی دارد ، آن را پاک کنید.توجه کنید که امکان برطرف نشدن کامل وجود دارد ولی شما میتوانید با این عمل مقدار کثیفی ناشی از این لکه را به حداقل برسانید.

لکه ناشی از ادرار

ابتدا تا آنجا که ممکن است ادرار را با استفاده از یک پارچه خشک کن، خشک کنید و سپس یکی از محلولهای پاک کننده همه کاره را روی آن اسپری کرده و با یک پارچه تمیز خشک کن،دوباره خشک کنید.بعد از اینکه تشک خشک شد روی لکه باقی مانده مقداری جوش شیرین بپاشید و بگذارید برای یک شب به همان حالت باقی بماند.روز بعد کل جوش شیرین را با جارو برقی از روی تشک بردارید.

پارگی سطحی

در صورتی که پارگی تشک شما به عمق نرسیده باشد و میتوانید خودتان آن را با استفاده از نخ و سوزن بدوزید.

برطرف کردن کپک و قارچ

معمولا در مناطق با رطوبت زیاد روی تشک کپک هایی تشکیل میشود.برای برطرف کردن کپک های ناشی از رطوبت زیاد ،تشک را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار داده و بگذارید کاملا خشک شود.سپس کپک و قارچ های خشک شده را با دستمالی مرطوب از روی تشک بردارید.#تشک_لایف

چه موقعی نیاز به تشک جدید داریم؟

برخی از نشانه هایی که خبر از لزوم تهیه یک تشک جدید می دهند، به شرح زیر می باشند:

تشک لایف


- وقتی از خواب بیدار می شوید درد خفیفی را در کمر خود احساس می کنید و تصور می کنید که از نظر فیزیکی به اندازه کافی استراحت نکرده اید.

- در خانه فامیل و دوستان و یا اتاق های هتل خیلی بهتر و راحتتر از خانه خود می خوابید.

- تشک شما دچار سائیدگی و پارگی های قابل رویت است.

- فرو رفتگی و برآمدگی های ناخوشایندی در تشکتان ایجاد شده.

تشکی را بخرید که مناسب شماست. پیش از اینکه به فروشگاه بروید و مشغول خرید بشوید، ابتدا باید بدانید که نیاز شما در زمان خواب چیست. یک لحظه صبر کنید و در مورد شیوه زندگی خود فکر کنید؛ موقعیت بدن خود را بسنحید؛ در چه وضعیتی احساس راحتی می کنید؟ بعد به فضایی که در اختیار دارید فکر کنید. اگر متاهل هستید حتماً با همسرتان به خرید تشک بروید. این مهم است که تشکی را خریداری کنید که هم نیازهای شما را برآورده سازد و هم همسرتان در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشد.

راحتی


دوره آن وقتی که می گفتند تشک حتماً باید سفت باشد به سر آمده. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تشک های معمولی نسبت به تشک های سفت توانایی بیشتری در مهار کردن کمردرد دارند. یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن – از سر تا پا – است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در حین انتخاب بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن، و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد. اگر نتوانید به راحتی وزنتان را به آن تکیه دهید، پس از مدتی دچار کمردرد می شوید.

دوام


کیفیت مواد به کار رفته مهم است. شاید برای خرید ستی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد.

فضا


اگر تشک خیلی کوچک باشد، آرامش و آزادی زمان خواب را از شما می گیرد. یک فرد سالم در حدود ۶۰-۴۰ سانتی متر در طول شب غلت می خورد، بنابراین برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکتی داشته باشید.

جنس


کدام بهتر است؟ فوم، هوا، آب، لاتکس؟ این چهار ماده در ساختن تشک کاربرد فراوانی دارند و در حال حاضر نمونه های فوم فروش خوبی دارند. در رتبه بعد تشک های هوا قرار می گیرند که میزان سفتی آنها را می توان با یک کنترل از راه دور که به پمپ هوا متصل است تنظیم نمود. تشک های آبی نیز طرفداران خاص خودشان را دارند و استفاده از آنها شما را به یاد شب های فراموش نشدنی پیک نیک می اندازد. آخرین مدل هم نمونه های لاتکس هستند که فرق آنچنانی با انواع تشک های فنری ندارند. به هر حال تا زمانیکه خودتان شخصاً آنها را امتحان نکنید، نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید.

تشک های پشمی: امروزه انواع ضد حریق آنها هم موجود می باشند و مناسب استفاده در چهار فصل هستند.

نخ های آلی: همانند پشم سازگار با محیط زیست هستند با این تفاوت که بخودی خود قابلیت ضد حریق بودن را ندارند و تنها با افزودن مواد شیمیایی می توان این قابلیت را به آنها اضافه کرد. اگر نسبت به مواد شیمیایی حساسیت دارید، پیش از خرید این نوع تشک ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

لاتکس طبیعی: هسته اصلی تشک می تواند هم از فنر هم از فوم های انعطاف پذیر باشد. انتخاب بین این دو گزینه می بایست بر اساس راحتی و ترجیح شخصی صورت پذیرد؛ اما اگر قصد خرید یک تشک لاتکس با هسته فوم را دارید، بهتر است از فوم طبیعی استفاده کنید تا مواد پلی اورتان که دارای ترکیبات نفتی هستند در آن وجود نداشته باشند.

تشک لایف


تشک باید سفت باشد یا نرم؟
من این سوال را با یک ارتوپد در میان گذاشتم و او پاسخ داد: تشک باید به اندازه ای سفت باشد که ستون مهره ها روی آن در "وضعیت عملکرد" (یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد) قرار بگیرد. اگر تشک آنقدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود و یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمردرد می شود.

گارانتی


تقریباً هر مشکلی که شامل گارانتی بشود و براساس استفاده ناصحیح مصرف کننده ایجاد نشود ( ! ) در همان یک ماه اول خودش را نشان می دهد. کاری به گارانتی های ۱۰ ساله و ۲۰ ساله نداشته باشید، فقط مطمئن شوید که تعویض ۳۰ – 60 روزه امکان پذیر است. اگر چنین گزینه ای در گارانتی موجود باشد در صورت مشاهده هرگونه نقص می توانید تشک را تا یکی دو ماه پس از خرید تعویض نمایید.

تست خواب بگیرید

پیش از خرید برای اینکه مطمئن شوید گزینه مناسبی را انتخاب کرده اید، بهتر است یک تست خواب از تشک مورد نظر بگیرید. به این منظور طبق شیوه زیر عمل کنید:
- تشک را انتخاب کنید

- دستانتان را باز کنید و کاملاً آرام روی آن دراز بکشید

- می توانید از فروشنده بخواهید شما را تنها بگذارد تا تشک را تست کنید

- مدل های مختلف خواب را روی آن امتحان کنید

- به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن، و کمر دقت کنید

- میزان راحتی و تکیه گاهی آنرا بسنجید

- در مورد مواد به کار رفته در آن سوال کنید

- نظر همسرتان را نیز جویا شوید

توجه


- می بایست حداقل برای ۱۰ دقیقه رو آن دراز بکشید تا احساس واقعیتان مشخص شود.

- همیشه بزرگترین تشکی را بخرید که در اتاقتان جا می گیرد

- اجازه ندهید بچه ها از آن به جای تشک آکروبات بازی استفاده کنند.

- هر ۶ ماه یکبار آنرا این رو و آنرو کرده و سر و ته نمایید.

- هر ۳ ماه یکبار هم از عرض و هم از طول ضربه های آرامی را به قسمت های مختلف آن وارد کنید.

مواد مصرفی

الیاف های تشک لایف

 1.مواد مصرفی الیاف های تشک لایف مطابق استانداردهای جهانی (ISPA) می باشد

2.اسفنج ویژه رایحه دار تشک لایف . بهداشت رختخوابتان را کامل می نماید

3.ویژگی بهداشتی پارچه های بکار رفته در تولیدات تشک لایف مرتبا در برابر  چیرگی میکروبهای نا خواسته ایجاد حفاظ می نماید

4.از شعله ور شدن ممانعت مینماید (اطمینان از عدم سوختن سریع تشک های لایف)

5.پارچه های مورد استفاده در تشک های لایف آب را به خود جذب نمی نماید و از پوسیدگی زود هنگام پارچه جلوگیری می نماید

6.پارچه و رویه میان پنبه ای مورد استفاده در محصولات تشک لایف دارای بافت خاصی ستند که مانع از تکثیر و رشد میکروارگانیسمها شده و به همین دلیل برای بیماران مبتلا به اسم و الرژی نیز امکان خوابی آسوده را فراهم می سازند

7.الیاف به کار رفته در تشک های لایف ضد الکتریسیته ساکن می باشد

تشک های فنر پاکتی (پاکت اسپرینگ)

جدیدترین فنر بندی روز دنیا
      
 در این سیستم که یکی از پیشرفته ترین سیستمهای تولید در نوع خود میباشد فنرهای بدون گره به شکل مارپیچ حلزونی داخل پاکتهای از جنس نانوون (NANOVEN) قرار گرفته و به صورت منفصل در کنار هم اتصال یافته و خصوصا در تشکهای دو نفره سبب میگردد تا هیچگونه حرکتی را به شخص دیگری انتقال نداده و ارامش انفرادی راحتی در  تشکهای دو نفره برای هر یک از افراد فراهم اورد#تشک_لایف

چگونه از اصلی بودن تشک مطمئن شویم؟

شرکت لایف در مقابل کالاها و محصولات تقلبی که بدون لوگو _ مارک _ شماره ثبت و بارکد میباشد هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد ؛ لطفا هنگام خرید به این موارد توجه فرمائید.

تمام محصولات لایف دارای استاندارد ملی و iso 9001-2008 از شرکت (tve) آلمان

شرکت لایف محصولات خود را با برند  Life mattress ( تشک لایف ) ثبت و ارائه کرده تا نسبت به محصولات تقلبی قابل رویت و مشخص باشد.شماره ثبت  327614

تمام محصولات و تشک ها شامل لوگوی مخصوص و شماره ثبت 327614 شرکت تشک لایف بوده که مشخصه تشک می باشد.

ضمانت تمام محصولات لایف به صورت کتپی و در کارت ضمانت همراه با تاریخ تولید محصول ذکر شده است تا مصرف کننده نگران از گاراتی محصولات شرکت لایف نباشند.

ضمانت محصولات لایف با توجه به کیفیت و مرقوبیت کالا تعیین میگردد و زیر نظر کارشناسان شرکت  لایف تایید و کنترل میگردد.

تمام محصولات شرکت تشک لایف شامل ضمانت تعویض میباشد.

استعلام : 09363726206

آیا میدانید یک سوم عمر خود را در خواب سپری میکنید؟

لذت خوابیدن از اول خلقت بشر رویای آن بوده و تا کنون ادامه داشته به گونه ای که هر انسانی یک سوم عمر خود را در رویای خواب سپری مینماید.خواب خوب و آرام باعث شادابی و آرامش شده و شمارا را برای شروع یک روز خوب آماده سازی میکند.شرکت تشک لایف توانسته است با ربع قرن تجربه و فعالیت در زمینه تولید تشک (طبی،فنری،طبی فنری )متناسب با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تقاضا؛با بکار گیری فناوری نوین در صنعت و مدرنترین ماشین آلات تولید تشک و استفاده از نیروی انسانی متخصص ایرانی و خارجی به منظور ایجاد خوابی راحت توانسته گامهایی موثر در عرصه تولید تشک بردارد.

با عنایت پروردگار و یاری و همدلی کارشناسان و نیروهای مجرب،توانسته است محصولات خود را در زمینه تولید بالش،محافظ تشک،باکس  ساده و جکدار تولید و ارائه نماید.# تشک_لایف